Vyberte stránku

          

Brigády – úklid a rekultivace zahrady

První etapa se uskutečnila 6.-7. a 14. dubna 2019 a zahájila ji první skupina brigádníků. Byl to velmi náročný úklid, prováděný v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Náš úklidový a zahradnický tým: Tomáš Sedlák, Milouš Berný, Matěj Bárta, Pavel Vít, Martin Kleiner, Jirka Kejval, Zuzka Šťastná, Tamara Klofandová, Jožka Wenkeová, Lubor Niederle st. a ml. Všem zúčastněným patří velký dík.

Podívejte se ve fotogalerii, v jakém stavu jsem převzala pozemek od předchozího majitele. V té době jsem zahájila naše společné brigády. Odvozila se svépomocí tuna odpadu, který předchozí majitel nahromadil. Příroda na pozemku byla od této zátěže osvobozena, protože sama by to již nedokázala.

Pokračovalo dočišťování, celková rekultivace zahrady. Na brigády přijíždějí přátelé a rodiny s dětmi, které také s radostí pomáhají. Postupně vytváříme jednotlivé účelové zóny a již po šesti měsících naší společné usilovné práce se toto místo změnilo k nepoznání. Práce stále pokračují, vysadili jsme ovocné stromky, keře, nově vytvořili bylinkovou skalku a záhon pro pěstování bylin pro vlastní spotřebu. Postupně vytváříme další energetické zóny a prvky, které budou sloužit k naší energetické harmonizaci.

Snažíme se, aby tento kus přírody ladil s chráněnou krajinou oblastí, které je také součástí. Jen tak bude moci toto místo sloužit svému účelu, pro který bylo určeno.

Naše pracovní úsilí  je postupně zdokumentováno ve fotogaleriích.